Sağlık Turizmi Nedir?

Sağlık Turizmi Nedir?

Diş ve Sağlık Turizmi

Yaşanan global kriz nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren Avrupa ülkelerinin bir çoğu kendi vatandaşlarının diş tedavilerini sigorta kapsamının dışında tutmaktadır. Özellikle ücretleri yüksek diş protezlerini ve dental implantlarını kendi ülkelerinde yaptırırlarsa, protez ve implant ücretini devlet ve özel sigortaları karşılamamaktadır. Yapılan bu implant ve protezlerin ücretini hasta kendisi ödemek zorundadır.

Hastalar protezlerini sağlık turizmi kapsamında Türkiye’de yaptıracak olurlarsa neredeyse kendi ülkelerindeki fiyatın hemen hemen dörtte birini ödeyerek bu hizmeti almış olurlar.

Ülkenizde herhangi bir panaromik röntgen çektirerek bunu e-mail ve ya kargo yoluyla Türkiye’ye ulaştıracak olursanız, Panaromik röntgeninizi inceleyerek yapılacak tedaviler tespit edilip, tedavinin maliyeti size bildirilir. Sizden onay aldıktan sonra başlangıcı için karşılıklı randevu günü tespit edilecektir.

Dolgu, dişeti tedavisi, diş çekimleri ve röntgen gibi tedavilerinizi kendi ülkenizde yaptırırsanız Türkiye’de uygulanacak tedavi süresini kısaltmış olursunuz. Diş protezlerinin tedavi süresi yaklaşık bir haftada biter. (Eğer diş çekim gerekirse önceden diş çekimini kendi ülkenizde bir buçuk ay önceden yaptırırsanız daha iyi olur) İmplant içinse ilk randevuda implantlar yerleştirilir. Yaklaşık üç dört ay sonra diğer gelişinizde implantların üst yapısı yapılır.

Özellikle diş tedavilerinin yurt dışında maliyetlerinin yüksek olması ve ülkemizdeki fiyat kalite performansının kalite lehinde olması bizleri cazip hale getiriyor.

Özellikle yurt dışından gelen hastaların Türkiye’de kalacağı süreyi göz önünde bulundurarak implant ve her türlü estetik protezler de dahil olmak üzere tüm diş tedavi hizmetlerinin en hızlı şekilde tamamlanması için tedavi planlaması titizlikle yapılmalıdır.

Ülkemizde verilen tüm diş tedavi hizmetlerinde herhangi bir sorun yaşanması halinde, hastanın memnuniyeti için hizmet tekrarı yapılmalıdır.

Türkiye içerisinde en önemli turistik mekanlardan birisi de İstanbul’dur. Yurt dışından gelen hastaların tedavi süresince İstanbul’da konaklama ve turistik yerlerin tanınmasına vesile olmak sektörün gelişimine ciddi katkı sağlayacaktır.

Yurt dışında diş tedavi hizmetlerinin Türkiye’ye göre çok daha pahalı olduğunun farkındayız. Sizleri Diş tedavileri ve turistik amaçlarla İstanbul’a bekliyoruz.